Çalışma hayatının Bacıbey’i

19 Eylül 2017 Salı, 21:29

Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bacıbey Kent Kültürü Derneği Başkanı Sosyolog Mutlu Çınar, Orhaneli Belediye Başkanı Ve Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve Uludağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminden, Murat Zaim, Ali Sayın, Ferruh Duşbudak ve OSB Müdürü İlker Er’den oluşan heyet, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’na Zübeyde Hanım yüzlü Hayme Ana heykeli ve Ahiliğin vazgeçilmezi olan ŞED hediye edildi. Orhaneli Belediyesi bünyesinde Toplum yararına çalışma programı dahilin de 6 aydır çalışan ve 22 Eylül de bitecek olan proje Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu’nun oluruyla 3 ay uzatıldı. Bu haber proje kapsamında çalışan 100 Kadın ve ailelerini doğrudan ilgilendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Uludağ OSB bünyesinde çalışmaları devam eden Kreş tamamlandığında Kadın çalışanları sahiplenme adına Açılışı yapma sözü verdi.

DESTEK SÖZÜ ALDI

Türkiye’nin seçilmiş ilk kadın bakanı 21 Aralık 1987 de 46 hükümette yer alan İmren Aykut oldu. Bacıbey Kent Kültürü Derneği Başkanı Sosyolog Mutlu Çınar 21 Aralıkta 1987’den bugüne son 30 yılda görev yapan kadın bakanların katılımıyla gerçekleşmesi planlanan 30. yıl etkinliğine destek sözü aldı. Dünyanın ilk Toplu iş sözleşmesinin sanayi devriminin başladığı Avrupa da değil de 1766 da İznikli çinicilerin girdiği pazarlama krizi sonrası kan ve göz yaşı olmaksızın, çalışanın ve iş verenin haklarını koruyarak gerçekleşmesinin 251. yılında konuyla ilgili akademik katılımlı bir sempozyumun gerçekleşmesi ile ilgili çalışma başlatılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: